Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
8
9
10
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Artykuły

III Ogólnopolski Kongres Oświatowy EDUTEC 2019

Targom Technologii i Wyposażenia dla Edukacji EDUTEC co roku towarzyszy Ogólnopolski Kongres Oświatowy organizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. W 2019 roku Kongres poświęcony będzie bezpieczeństwu w wielokulturowej szkole.

Od kilku lat do Polski przyjeżdża coraz więcej cudzoziemców z wielu krajów, którzy postanowili spróbować tutaj osiąść. Do dorosłych dołączyły dzieci, które rozpoczęły naukę w polskich szkołach. Uczniowie z innych krajów trafiają do naszych szkół, starają się zdobywać wiedzę, uczyć języka, a jednocześnie integrować. Jak polska szkoła im w tym pomaga, szkoła, która staje się wielokulturowa już w momencie, gdy pojawia się w niej pierwszy uczeń z doświadczeniem migracyjnym? Jednak, sam fakt pojawienia się nowego ucznia lub uczniów nie wystarczy by szkoła była "bezpieczną przystanią".

III Ogólnopolski Kongres Oświatowy EDUTEC będzie obejmował szeroko rozumiane zagadnienia bezpieczeństwa: prawnego, edukacyjnego i psychicznego. W związku ze wzrostem procesu migracji nauczyciele zobligowani są do zdobywania wiedzy i umiejętności w zakresie pracy w środowisku różnorodnym kulturowo. Pomocą może służyć technologia informacyjno-komunikacyjna, dobre wyposażenie techniczne, korzystanie z różnorodnych platform i programów. To narzędzia wspierające pogłębianie wiedzy, nawiązywanie relacji i pracę na rzecz bezpieczeństwa w wielokulturowej szkole.

Mając na celu wsparcie Państwa w realizacji tych zadań, zapraszamy do udziału w Kongresie w dniach 28 lutego – 1 marca 2019 roku.
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Centrum Kongresowe, pawilon 15 poziom 1
Szczegółowe informacje oraz rejestracja na stronie Ośrodka.

   
   
   
   
   
   
   
   

Partnerstwo z CDN  

Loading
https://bp.cdn.pila.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/patronat.patronat-uam-pilagk-is-190.pnglink
https://bp.cdn.pila.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/patronat.patronat-ppp-pilagk-is-190.pnglink
https://bp.cdn.pila.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/patronat.patronat-policja-pilagk-is-190.pnglink
   
   
   
doradca

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zamiany ustawień cookies w przeglągarce Polityka Prywatności CDN w Pile.

Zgadzam się i